KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.
rozmiar czcionki: A A A raport PDF
Strona główna / O Spółce / Polska Miedź cenniejsza niż złoto<br/> – 50 lat KGHM / Kalendarium 50-lecia

Polska Miedź cenniejsza niż złoto – 50 lat KGHM

kalendarium
1961
KGHM - początek
KGHM - początek
1 maja 1961 roku rozpoczyna się oficjalna historia Polskiej
Miedzi, w miejsce przedsiębiorstwa „ZG Lubin w budowie”
powołano „Kombinat Górniczo-Hutniczy Miedzi” .
więcej>
1963-1968
Pierwsza ruda, początki eksploatacji
Pierwsza ruda, początki eksploatacji
Konsekwencją powołania w styczniu 1960 r. przedsiębiorstwa państwowego pod nazwą „Zakłady Górnicze Lubin w budowie”, a następnie „Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi w budowie” były dalsze decyzje rządowych kręgów związane z infrastrukturalnym zagospodarowaniem nowo powstającego Legnicko-Głogowskiego Okręgu Przemysłowego.
więcej>
1991
Od Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi do KGHM Polska Miedź S.A.
Od Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi do KGHM Polska Miedź S.A.
Polskie zmiany ustrojowo-gospodarcze oraz proces wdrażania zasad gospodarki rynkowej po roku 1989 wymuszały konieczność podjęcia działań pozwalających dostosować się podmiotom gospodarczym do nowej rzeczywistości. Dotyczyło to również ówczesnego Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi, w którym musiano niezwłocznie podjąć proces restrukturyzacji przedsiębiorstwa, by sprostać nowym wymaganiom.
więcej>
1997
KGHM Spółką giełdową
KGHM Spółką giełdową
10 lipca 1997 roku pozostaje szczególną datą w historii Polskiej Miedzi. W tym dniu Spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wejściu firmy na giełdowy parkiet towarzyszyło bardzo duże zainteresowanie inwestorów, a fakt pojawienia się akcji KGHM na warszawskim parkiecie pozostaje jednym z ważniejszych wydarzeń w historii polskiego rynku kapitałowego.
więcej>
2010-2011
Miliard ton urobku globalnego gracza
Miliard ton urobku globalnego gracza
Najnowsza historia KGHM znaczona jest dwoma szczególnymi datami. O możliwościach i potencjale Spółki świadczy data 17 września 2010 roku. To w tym dniu w Zakładach Wzbogacania Rud (ZWR) – Oddziale należącym do KGHM – przerobiono miliardową tonę urobku rud miedzi. Wydobycie i przeróbka miliarda ton urobku to wspólny sukces górników i przeróbkarzy firmy, wynikający z ich ścisłej zależności.
więcej>
Raport na skróty